1950 Ankara doğumlu. Tüm öğrenim hayatı Ankara’ da geçti. ODTÜ Sosyoloji Bölümü 1981 yılı mezunu.

Üniversite öğreniminin ortalarında, 1978 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde Hava Trafik Kontrolörü olarak memuriyet hizmetine başladı Bir yıllık özel sektör tecrübesi de dahil olmak üzere meslek hayatının tamamı havacılık sektöründe geçti. Bu süre içinde ağırlıklı olarak Hava Seyrüseferi hem de Meydan İşletme hizmetlerinde çeşitli görevlerde bulundu.

1994 yılında memuriyet görevinden istifa ederek Kazakistan’ ın ATYRAU kentinde Havalimanı işletmek üzere kurulmuş bir Kazak-Türk ortak şirketinin bir yıl süre ile Genel Müdürlüğü görevini sürdürdü.

Yurda dönüşünde Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ nde dokuz yıl süre ile görev yaptı. Ardından eski kurumuna dönüş yaptı. 2010 yılında ise Milasbodrum Havalimanı’ na tayin oldu ve Bodrum’ a yerleşti. 2015 yılında emekli oldu.

2000’ li yıllardan bu yana eşi ile birlikte bir hobi olarak sürdürdüğü evde amatör şarap yapımını, bir emeklilik projesi olarak, yerleştikleri Bodrum Kızılağaç’ ta kurdukları butik bir şarap işletmesi şekline dönüştürdü. Bodrum’ un ilk şarap üretim tesisi olan bu butik aile işletmesinde çalışmalarını sürdürüyor

Fotoğrafa olan merakı fotoğraf teknolojisindeki değişim süreci içinde, mesleki konuların da getirdiği bir gereklilik bağlamında ve fakat hep amatör olarak devam ediyor.