1980 yılında Bursada doğdu. Turkiye’de İşletme, Londra’da Psikoloji ve Örgütsel Psikoloji Master programlarını tamamladı.

Fotoğraf çekmeye 12 yaşlarındayken babasının fotoğraf makinası ile başladı ve 1999 yılında Ifsak Temel Fotoğrafçılık eğitimi alarak fotoğraf dünyasına ilk ciddi adımını atti. Londra’da yaşadığı süre içinde Belgesel fotoğrafçısı Vehbi Koca’dan dersler aldı. Avrupa ve Uzak doğuyu gezerken farklı kültür ve yaşam şekillerini deneyimleyip fotoğraflama imkanı buldu. 2018 yılında Turkiye’ye dönüş yaptı ve görsel hikaye anlatıcılığı konusunda derinleşmek için Özcan Yurdalan ve Altan Bal Belgesel fotoğrafçılığı atölyelerine katıldı.

Şu sıralar Bodrum ve Paris’te ikamet etmekte olup bir yandan üniversitede fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi almakta ve ‘kadın olmak’ kavramını sorguladığı bir fotoğraf projesi üzerine çalışmaktadır. 2022 yılı başında Paris’te bulunan Spéos fotoğrafçılık okulunda profesyonel fotoğrafçılık eğitimi alarak fotoğrafçılık kariyerini daha ileri bir boyuta taşımayı hedeflemektedir.

@burcuertuncphotography

burcuephotography@gmail.com