ERGÜL KARAGÖZOĞLU

Bodrum Anadolu Meslek Lisesi “Yat Kaptanlığı” bölümünden sonra, Marmara Üniversitesi “Turizm Rehberliği” bölümünden mezun oldum ve uzun seneler yatçılık sektöründe çalıştım.

Lise yıllarında fotoğrafçılık kulübünde başlayan fotoğrafa ilgim üniversite yıllarında da devam etti. 2009 senesinden bu yana çalışmalarıma daha yoğun olarak devam ediyorum. 2014 de Anadolu Üniversitesi “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” bölümden mezun oldum. Şu anda da Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Fotoğraf” bölümü öğrencisiyim.

Sosyal belgesel tarzı benimsiyorum ve atölyemde alternatif fotoğraf baskı teknikleri uyguluyor ve deneysel çalışmalar yapıyorum.

 

 

JÜLİDE FIRAT
1973 İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. 21 yıldır mimarlık mesleğini sürdürmektedir.

Fotoğraf çekmek zaten hayatının bir parçası iken 2008 yılından itibaren fotoğrafla ciddi olarak ilgilenmeye başlamıştır. BODFAD 10. dönem kursiyeri ve 2014 yılından itibaren BODFAD üyesidir.

Mimari, arkeoloji ve doğa fotoğraflarının yanı sıra soyut ve kurgulanmış fotoğraflara ilgi duymakta ve bu alanlarda fotoğraf üretimi yapmaktadır. Fotoğrafın düşünsel ve kuramsal yanı ile de ayrıca ilgilenmektedir.

BODFAD sergilerinde ve gösterilerinde fotoğrafları yer almıştır.

 

 

Ünal Özfuçucu

ÜNAL ÖZFUÇUCU

1960 Bursa/Mustafakemalpaşa doğumlu. Uludağ Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü mezunu.

1982 yılından bu yana fotoğraf çekiyor. Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği BUFSAD’ın kuruluşunda yer aldı. 1987-1990 yıllarında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. BUFSAD Onur üyesi. 1985-1990 yıllarında Bursa’da değişik galerilerde 7 Karma sergiye ve 5 Karma Saydam gösterisine katıldı. Bodrum Gümüşlük’de “Gümüşlük Fotoğrafları” kişisel sergisini açtı. “Yaşamdan Esintiler”, “Bir Yaz Gecesi Bodrum”, “Gulete Yolculuk-İnsanlar”, “…için”, “Bahçemden”, “Suya Bakınca”, “Geride Kalanlar”, “Hayata Eklenmiş Fotoğraflar” gösterilerini yaptı. “Muğla Valiliği – Muğla Evi Projesi, Muğla Evi Tanıtım Kitapçığı” fotoğraflanması, 1992, “Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zindan Sergilemesi” afiş ve broşür çalışması, 1993 ve “Aynur Özet, “Dipten Gelen Parıltı” Kitap, 2000” çalışmalarına katkı verdi. BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve BODFAD Eğitim Biriminde görev yapmaktadır.